Kõrgemasse Sõjakooli saab kandideerida veel viimaseid päevi

Avaldatud: 30.06.2017

Kuni esmaspäeva hilisõhtuni saab sisseastumise infosüsteemi (SAIS) kaudu esitada Kõrgemasse Sõjakooli sisseastumisdokumente rakenduskõrgharidust pakkuvatele maaväe, mereväe või õhuväe erialadele.

Foto: Annett Kreitsman

„Soovitan huvi korral kindlasti Kõrgemasse Sõjakooli kandideerida. Ärge kõhelge ja tulge proovima, sest kaitsevägi pakub lisaks heale kõrgharidusele läbi terve karjääri õppimis- ja enesetäiendusvõimalusi,“ ütles Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülema ülesannetes kolonelleitnant Avo Veske.

Maaväe erialale edukalt kandideerinud alustavad õpinguid sel aastal ning tänavu võetakse vastu kuni 70 õppurit maaväe õppesuunale. Õhu- ja mereväe õppesuunad avatakse edukatele kandidaatidele 2018/2019 õppeaastal.

Kõrgema Sõjakooli lõpetajatele on tagatud töökoht kaitseväes. Õppivatele kadettidele on tagatud ka tasuta meditsiiniline abi ja elamispind Kõrgema Sõjakooli ühiselamus Tartu kesklinnas, samuti saavad kadetid igakuise palgana alates 650 eurot.

Täpsem teave sisseastumistingimuste ja vastuvõtukatsete kohta on Kõrgema Sõjakooli kodulehel www.sojakool.ee/sisseastujale. Täiendavaid küsimusi on võimalik esitada e-posti aadressil sojakool@mil.ee või telefonil 717 6300. Sisseastumiskatsed Kõrgemasse Sõjakooli toimuvad sel aastal 17.-20. juulini.

Kõrgema Sõjakooli põhikursuse lõpetaja saab rakenduskõrghariduse sõjaväelises juhtimises ning talle omistatakse nooremleitnandi auaste. Nooremohvitseride teenistus jätkub pärast kooli lõpetamist maaväe, mereväe või õhuväe üksustes.

Tweet about this on TwitterShare on Facebook