Keelekonverents “Keeping Up With Today’s Learner” 2014

29.–30. aprill 2014 toimus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes kaitseväe keelekeskuse võõrkeele õpetamise rahvusvaheline konverents „Keeping Up With Today’s Learner“.

Konverentsi keskmes oli võõrkeeleõppe tõhustamine ja uudsete tehnoloogiate kasutamine õppetöös. Esimest korda toimuval võõrkeeleõppele pühendatud konverentsil käsitleti muuhulgas kirjutamise osaoskuse arendamist, võimu ja kontrolli vahekorda klassiruumis ning sellest väljaspool, mobiilset keeleõpet ja protsessihindamist motivatsiooni tõstmise vahendina.

Tegemist oli kolmanda keelekeskuse korraldatava konverentsiga, mis keskendus sel aastal esmakordselt võõrkeeleõpetajate sektsioonile. Eelmised kaks konverentsi olid seotud tõlke- ja toimetussektsiooni ning keeletestijate erialaspetsiifikaga.

Konverentsi sihtgrupiks olid eelkõige sõjaväelist kõrgharidust andvate kõrgkoolide võõrkeeleõpetajad ja teiste rakenduskõrgkoolide õppejõud.

Lisaks erinevatele ettekannetele toimus konverentsi raames ka paneeldiskussioon, mille eesmärgiks oli leida ühiseid pidepunkte edasiseks koostööks.

Konverentsi ajakava (conference schedule)

Konverentsi ettekanded (conference presentations)

Konverentsi teeside kogu (conference abstracts)

Konverentsi pildigalerii (photos of the conference)