Sõja- ja katastroofimeditsiini konverents 2015

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja -ja katastroofimeditsiinikeskus korraldas 3.-4. detsembrini Tartus Dorpati konverentsikeskuses konverentsi „Sõja –ja katastroofimeditsiin“. Konverentsil osalesid kaitseväe-, kaitseliidu- ja reservväelastest arstid, õed ning parameedikud ja tsiviiltervishoiutöötajad.

Mõlemal päeval toimusid ettekanded mitmes auditooriumis paralleelselt. Lisaks tavapärastele loengutele, mis puudutavad sõja- ja katastroofimeditsiini, pöörati konverentsil tähelepanu ka psühholoogiat puudutavatele teemadele, mis on seotud sõja- ja katastroofipiirkonnas viibimisega. Samuti toimusid töötoad simulatsiooni ja traumahaige käsitlemise teemadel.

Konverentsil esinesid ettekannetega oma ala spetsialistid Ukrainast, Rootsist, Hollandist, Soomest, Inglismaalt, Ameerika Ühendriikidest ja loomulikult ka Eestist.

Siit leiate konverentsi ajakava koos teemade ja esinejatega.

Konverentsil esinevate lektorite nimekiri täieneb jooksvalt.

Ettekanded olid eesti ja inglise keeles ning soovi korral sai kasutada sünkroontõlget. Konverentsi raames toimus ka näitus, kus tutvustatakse erakorralises meditsiinis, sõja- ja katastroofimeditsiinis ning väljaõppes kasutatavaid vahendeid ning erialast kirjandust.

Täpsustatud ajakava saadame registreerunutele e-mailile hiljemalt novembri teises pooles. Jooksvalt uueneb info ka konverentsi kodulehel.

Konverentsi tasu: üks päev 25 eurot ja kaks päeva 40 eurot, kohapeal 50 eurot. Konverentsil osalemine on kaitseväelastele tasuta. Tasuta saavad konverentsil osaleda ka Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üliõpilased ning Tallinna ja Tartu Tervishoiukõrgkoolide õe ja ämmaemanda õppe üliõpilased, kellel on sõja- ja katastroofimeditsiini aine põhiõppes.

Konverentsi avapäeval 3. detsembri õhtul kell 19.00 toimus osalejatele pidulik õhtusöök, mille osalemistasu on 40 eurot inimese kohta. Õhtusöögile võib tulla koos kaaslasega, riietus pidulik.

Majutusvõimalused Tartus

Täiendav info wdmc[at]mil.ee või telefonidel 7176172 ja 7176182.

Information about the conference in English.